Liderler İçin İnovasyon Rehberi

Bu eKitabın Faydası

İnovasyon tamamıyla ücretsiz olan pek az kaynaktan biridir. Fakat, inovasyon, nihai hedefi en değerli varlıklarınızdan – çalışanlanızdan- bir vizyon kazanmak olan bir süreçtir. Çalışanlarınızın yeteneklerine değer verdiğinizde, pozitif bir çalışma ortamı oluşturduğunuzda, açık iletişim, saygı ve proaktif bir yaklaşım sağladığınızda, yenilikçi fikirlerin akacağına eminiz!

Ne Öğreneceksiniz?

Nihai hedef olan Vizyondan başlayarak, inovasyon süreci boyunca rehberlik alacaksınız. Zorlukları, fırsatları ve çözümleri bulmak için beyin fırtınalarını keşfedin. Destek toplayacaksınız (Hiç bir insan bir ada değildir!) ve daha sonra kabul edilen çözümleri eyleme koyacaksınız. En son olarak da, sonuçlarınızı değerlendireceksiniz.

Buna Neden İhtiyacınız Var?

İnovasyon, sizi rakiplerinizden ayırmakla ilgilidir, sizi öne çıkaran şeydir. Eğer yenilenmiyorsanız, o zaman çok büyük bir kumsaldaki kum tanelerinden sadece birisiniz. Farklı olmaya cesaret edin. Müşterilerinizin istediği budur!

Bununla Neler Yapacaksınız?

İnovasyon, işin eğlenceli kısmıdır! Sizin ve takım üyelerinizin, aksi takdirde sıkıcı olacak bir günü ilginç hale getiren, kendiliğinden serbetçe akan fikirlerinizdir. Oluşumundan başlayarak, başarılı bir şekilde uygulanmasına kadar bir vizyonu görmek, sadece kişisel olarak sizi ödüllendirmekle kalmaz aynı zamanda iş bittiğinde en büyük olumlu etkiyi de beraberinde getirir.

back to top